Kimdir

Sinan Ateş Kimdir? Kısaca Hayatı

Sinan Ateş (14 Ağustos 1983, Dursunbey, Balıkesir – 30 Aralık 2022, Ankara), Türk tarihçi, akademisyen ve siyasetçi. Hacettepe Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı ve 2019-2020 yılları arasında Ülkü Ocakları genel başkanlığını üstlendi. Peki Sinan Ateş kimdir?

Ateş, 14 Ağustos 1983’te Dursunbey, Balıkesir’de doğdu. Liseyi Dursunbey Lisesi’nde, üniversiteyi Hacettepe Üniversitesi Tarih Bölümü’nde bitirdi. Yüksek lisansını ve doktorasını da Hacettepe Üniversitesi’nde yaptı.

Sinan Ateş Kimdir? Kısaca Hayatı

Ateş, 2019 yılında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından Ülkü Ocakları genel başkanlığına atandı. Ateş, Ülkü Ocakları genel başkanlığı görevinde yaklaşık bir yıl kaldı. 2 Nisan 2020 tarihinde görevinden istifa etti.

Ateş, 30 Aralık 2022 tarihinde Ankara’da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Ateş’in cenazesi Dursunbey’de toprağa verildi.

Ateş’in ölümünden sonra Türkiye’nin birçok yerinde protestolar düzenlendi. Protestolarda, Ateş’in ölümünün siyasi bir cinayettir iddiaları dile getirildi.

Sinan Ateş’i Kim Öldürdü?

Sinan Ateş’in 30 Aralık 2022 tarihinde Ankara’da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Ateş’i kim öldürdüğü henüz bilinmemektedir. Soruşturma devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu