Nerede

Teknofest Nerede?

Teknofest, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı tarafından düzenlenen, Türkiye’nin ilk ve en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivalidir. Festival, her yıl Ağustos ayında İstanbul’da düzenlenmektedir.

Teknofest, Türkiye’nin bilim ve teknoloji alanındaki genç yeteneklerini bir araya getirmek ve onlara destek olmak amacıyla düzenlenmektedir. Festivalde, havacılık, uzay, robotik, yazılım, tasarım ve enerji gibi alanlarda yarışmalar düzenlenmektedir. Yarışmalarda dereceye giren takımlara para ödülü, burs ve iş imkanları sunulmaktadır.

Teknofest, Türkiye’nin bilim ve teknoloji alanındaki gelişimine katkıda bulunmakta ve genç yetenekleri teşvik etmektedir. Festival, Türkiye’nin en önemli teknoloji etkinliklerinden biri haline gelmiştir.

Teknofest Hangi Tarihlerde Nerede?

Dünyanın en büyük havacılık festivali TEKNOFEST, Cumhuriyetimizin 100. yılında üç farklı şehirde düzenlenecek.

  • İstanbul’da Atatürk Havalimanı’nda 27 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında
  • Ankara’da Etimesgut Havalimanı’nda 30 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında
  • İzmir’de Çiğli Havalimanı’nda 27 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında

Festivalde, havacılık, uzay, robotik, yazılım, tasarım ve enerji gibi alanlarda yarışmalar düzenlenecek. Yarışmalarda dereceye giren takımlara para ödülü, burs ve iş imkanları sunulacak.

TEKNOFEST, Türkiye’nin bilim ve teknoloji alanındaki genç yeteneklerini bir araya getirmek ve onlara destek olmak amacıyla düzenlenmektedir. Festival, Türkiye’nin bilim ve teknoloji alanındaki gelişimine katkıda bulunmakta ve genç yetenekleri teşvik etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu