Haber

Epstein Nedir? Kimdir?

Jeffrey Epstein, 1953’te New York’ta doğan Amerikalı bir finansçı, iş insanı ve pedofili suçluydu. Kariyerine öğretmen olarak başladı, daha sonra çeşitli işlerle bankacılık ve finans sektörüyle ilgilendi.

1990’larda Epstein, zengin ve ünlü insanlarla olan bağlantılarıyla tanındı. New York, Palm Beach ve Little Saint James adasında malikaneleri vardı. Bu malikaneler, Epstein’in kız çocuklarına yönelik cinsel istismarı ve fuhuş ağı için bir yer olarak kullanıldığı iddia edildi.

2006’da Epstein, Florida’da 14 yaşından küçük iki kız çocuğuna fuhuş amaçlı istismardan suçlu bulundu. 13 ay boyunca gözetim altında kaldı ve 50 saatlik toplum hizmeti ve 20.000 dolar para cezasına çarptırıldı.

2019’da Epstein, New York’ta kız çocuklarına yönelik cinsel istismar ve fuhuş ağı oluşturma suçlamasıyla tekrar tutuklandı. Tutuklanmasının ardından Epstein, Manhattan Metropolitan Merkez Hapishanesi’nde hücresinde ölü bulundu. Ölüm nedeni henüz kesin olarak belirlenemedi, ancak intihar ettiği düşünülüyor.

Epstein’in ölümünden sonra, kız çocuklarına yönelik cinsel istismarı ve fuhuş ağı hakkındaki iddialar yeniden gündeme geldi. Epstein’in suç ortakları olduğu iddia edilen birçok kişi araştırıldı, ancak davalar henüz sonuçlanmadı.

Epstein’in hikayesi, Amerika’da kız çocuklarına yönelik cinsel istismarın yaygınlığını ve güçlü ve zengin kişilerin bu suçlardan kaçma olasılığını ortaya koydu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu